53. Eiropas Senioru WKF karatē čempionāts

Šī gada 10.-13.maijā vienā no lielākajām Serbijas pilsētām Novisadā norisinājās nu jau 53. Eiropas Senioru WKF karatē čempionāts. Šis čempionāts pulcēja 532 sportistus no 52 Eiropas valstīm. Čempionātā varēja piedalīties tikai viens sportists no valsts katrā kategorijā, kas nozīmē, ka šajā EČ piedalījās tikai paši labākie. Latvijas nacionālo izlasi pārstāvēja 12 sportisti, tajā skaitā arī Vidzemes Karatē Kluba sportisti un treneri, saulkrastietis Maksims Halatins un alojiete Liene Prikaza, kopā ar savu treneri Kasparu Riekstiņu. Liene startēja individuālajā kategorijā, kas ir FEMALE KUMITE -55 kg, kurā veiksmīgi izgāja pirmo kārtu, uzvarot sportisti no Rumānijas ar rezultātu 2:1. Otrajā kārtā Liene ar rezultātu 1:1, dēļ pirmā iegūtā punkta “senšu” piekāpās spēcīgajai itālietei Sārai Kardinai, kas šajā čempionātā izcīnīja bronzu un uz doto brīdi ir TOP5 pasaules karatē reitingā. Savukārt Maksims startēja komandu cīņās. Pirmajā kārtā Latvijas vīriešu komandai pretī stājās Izraēla, kura tika pieveikta ar trīs uzvarētām un vienu zaudētu cīņu. Vienu uzvaru Latvijas komandai sagādāja arī Maksims, savu pretinieku pieveicot ar rezultātu 4:0. Otrajā kārtā Latvijas izlase stājās pretī spēcīgajai Ukrainai. Maksimam izkrita cīņa pret titulēto Stanislavu Horunu, kas dotajā brīdī ir TOP3 sportists pasaules karatē reitingā, un diemžēl šo cīņu zaudēja ar rezultātu 0:2. Šajā cīņā Ukrainas komanda guva virsroku ar trīs uzvarētām un vienu zaudētu cīņu.

Neskatoties uz to, ka abiem mūsu sportistiem šis bija pirmais pieaugušo Eiropas čempionāts, abi parādīja ļoti labas cīņas un ļoti augstu sniegumu. Jau tagad sāksim gatavoties nākošajam čempionātam, lai parādītu vēl labākus rezultātus un augstāku sniegumu.

Kā arī vēlamies apsveikt Latvijas nacionālās izlases sportistus Kalvi Kalniņu (MALE KUMITE -60kg) un Mārtiņu Vizuli (para-karatē, KATA neredzīgajiem) ar izcīnītām bronzas medaļām, un Ruslanu Sadikovu (MALE KUMITE -75kg) ar augsto 5.vietu!

Vidzemes Karatē Klubs vēlas izteikt lielu paldies par atbalstu Alojas novada pašvaldībai un Saulkrastu novada domei, kā arī paldies Latvijas Karatē Federācijas treneru padomei par veiksmīgo sadarbību!