EIROPAS ČEMPIONĀTS SOČOS

Krievijas pilsētā Sočos 2.-4.februārī norisinājās kadetu, junioru un U21 Eiropas čempionāts karatē olimpiskajā versijā. Šajā turnīrā piedalījās gandrīz 1000 karatistu no 45 Eiropas valstīm. Katrā vecuma un svara kategorijā drīkstēja piedalīties tikai viens sportists no valsts.

Latvijas nacionālo izlasi pārstāvēja 25 sportisti, tajā skaitā Vidzemes Karatē Kluba sportisti valmierietis Oskars Zvejnieks un saulkrastietis Maksims Halatins, kuri uz šo turnīru devās kopā ar savu treneri Kasparu Riekstiņu. Sacensību pirmajā dienā startēja tie, kas piedalās KATA disciplīnā, Oskars piedalījās kategorijā “kata U21”. Pirmajā kārtā Oskaram bija cīņa pret sportistu no Portugāles. Diemžēl, piekāpjoties portugālim, Zvejnieks izkrita pirmajā kārtā un izstājās no cīņas par medaļām. Sacensību trešajā dienā startēja vispieredzējušākie un vecākie sportisti, M.Halatins startēja kategorijā “kumite U21 84+ kg”. Pirmajā kārtā Maksims ar rezultātu 3:1 savā labā bija pārāks par sportistu no Izraēlas, taču cīņas pēdējo sekunžu laikā, nopelnot ceturto piezīmi, Maksims tika diskvalificēts un līdz ar to pretinieks ieguva vieglu uzvaru. Neskatoties uz to, ka abi sportisti netika cīnīties tālāk par medaļām, viņi pierādīja, ka ir konkurēt spējīgi ar pārējām Eiropas valstīm, un savā pirmajā Eiropas čempionātā parādīja ļoti labu sniegumu. O. Zvejnieks un M. Halatins un viņu treneris Kaspars Riekstiņš ir priecīgi par gūto pieredzi.

Vidzemes Karatē Klubs saka lielu paldies Valmieras pilsētas pašvaldībai un Saulkrastu novada pašvaldībai par sniegto atbalstu, kā arī paldies kluba sportistiem un vecākiem par uzmundrinājumu. Pie šī čempionāta vēl nekas neapstājas un mēs turpinām labot kļūdas un cītīgi gatavoties nākamajiem turnīriem!